Vaistažolės odai atjauninti ir glotninti

Vaistažolės, galinčios atjauninti veido odą

Vaistažolių yra daugelyje kosmetikos priemonių, kurias galima įsigyti parduotuvėse, tačiau tokiu atveju jos ilgai neišsaugo naudingų savybių. Dėl šios priežasties įsigyti kremai ir kaukės po kurio laiko tampa mažiau veiksmingi, nei buvo pirkimo metu. Vaistažoles veido odai galite naudoti ir natūraliu pavidalu, namuose ruošdami iš jų nuovirus, užpilus ir kaukes.

Kiaulpienė

Kosmetologijoje kiaulpienės nuo seno naudojamos veido odai senėjimą stabdančiose procedūrose. Augalas padeda ir esant dermatologinėms problemoms, jo pagalba galima atsikratyti strazdanų, pabalinti veido odą. Augale yra guminių medžiagų, A, B, C, E, PP grupių vitaminų, organinių rūgščių, dervų, sterolių ir saponinų.

Veiksmingiausios veido atjauninimo kosmetinės procedūros yra tos, kai naudojamos kaukės ir kosmetinis ledukas iš kiaulpienių.

  1. Anti-senėjimo kaukė. Norėdami paruošti šią kaukę, turite paimti 5 ml kiaulpienių sulčių, 1 avokadą, 5 gramus krakmolo. Avokadą reikia sutrinti ir sumaišyti visus ingredientus. Gauta mase reikia užtepti ant iš anksto nugarinto veido, palikti 30 minučių, o po to nuplauti vėsiu vandeniu. Kaukę galima tepti ant veido 2 kartus per savaitę. Po kelių panaudojimų pastebimai išsilygina gilios ir smulkios odos raukšlelės, o veido tekstūra tampa elastingesnė.
  2. Kosmetinis ledas. Šiam produktui paruošti reikia: 10-15 ml kiaulpienių sulčių, 50 ml distiliuoto vandens, 5 ml lazdyno riešutų aliejaus. Visus ingredientus reikia sumaišyti, supilti į formeles ir įdėti į šaldiklį. Paruoštais kubeliais reikia nuvalyti veidą, patartina tai padaryti vakare, veido odą pirmiausia reikia nuvalyti nuo makiažo. Procedūra turi būti atliekama 10 dienų seansais, o gydymo kursas neturi viršyti 3 kartų per metus.

Rozmarinas

Rozmarinas gali lengvai pakeisti bet kokią liftingo priemonę, nes jame yra baltymo HSP70, kuris gali sulėtinti senėjimo procesą ląstelių lygiu. Be to, augale yra taninų, riebalų rūgščių, vitaminų ir mikroelementų, kurie gali gydyti ir atjauninti odą.

Rozmarinas dažniausiai naudojamas eterinio aliejaus pavidalu, kurio galima įsigyti daugumoje grožio prekių parduotuvių ir vaistinių. Norėdami paruošti kosmetiką namuose, turėsite patys užsiauginti augalą, nes natūraliu pavidalu jis labai retai patenka į parduotuvių ir vaistinių lentynas.

  1. Jauninanti kaukė. Kaukei paruošti reikia sutrinti pusę banano, tada įpilti 50 ml avokadų aliejaus ir rozmarino antpilo ar nuoviro. Nuoviro ar užpilo kiekis turi būti apskaičiuojamas atsižvelgiant į tai, kad paruoštos kaukės konsistencija turėtų būti panaši į tirštos grietinės. Priemonę galima tepti ant veido 2-3 kartus per savaitę, po to oda tampa elastingesnė, išsilygina raukšlės.
  2. Nuoviras. Nuovirui paruošti reikia paimti 20 gramų sausų rozmarinų lapų, užpilti 200 ml verdančio vandens ir 15-20 minučių pastatyti į vandens vonią. Paruoštą nuovirą prieš naudojimą reikia perkošti. Gerkite po 50 ml 2 kartus per dieną.
  3. Infuzija. Produktas ruošiamas iš 50 gramų augalų lapų, kuriuos reikia užpilti stikline verdančio vandens ir infuzuoti 3-4 valandas, patartina tai daryti termose arba indą su užpilu apvynioti ką nors šilto. Pasibaigus nustatytam laikotarpiui, infuzija turi būti filtruojama.

Svarbu!Rozmarinų nuovirai ir užpilai taip pat gali būti naudojami kompresų pavidalu arba pagaminti iš kosmetinio ledo.

Ramunė

Ramunėlėse yra daug organizmui vertingų vitaminų, mikroelementų ir organinių rūgščių. Visa tai kartu padeda atjauninti, drėkinti ir balinti odą, todėl ji tampa stangresnė ir elastingesnė. Kosmetologijoje efektyviausių rezultatų galima pasiekti naudojant ramunėlių nuovirus ir užpilus.

  1. Nuoviras. Norint paruošti produktą, reikia užpilti 25 gramus džiovintų ramunėlių žiedų stikline šilto virinto vandens ir pusvalandžiui įdėti į vandens vonią. Paruoštą sultinį reikia filtruoti ir, jei reikia, praskiesti virintu vandeniu. Priemone reikia nuvalyti veidą ir dekoltė sritį. Po naudojimo veido raukšlės pastebimai sumažėja ir išsilygina.
  2. Infuzija. Norėdami paruošti ramunėlių užpilą, vieną valgomąjį šaukštą džiovinto ir susmulkinto augalo reikia užpilti stikline verdančio vandens ir palikti pusvalandžiui. Gatavą produktą reikia filtruoti ir, kaip ir ankstesniame recepte, nuvalyti veido odą.

Šalavijas

Šalavijų naudojimas kosmetiniais tikslais padės išvalyti veido odą ir ilgam išsaugoti jos jaunystę. Augale yra senėjimą stabdančių, priešuždegiminių ir antiseptinių medžiagų, todėl šalavijas taip plačiai naudojamas kosmetologijoje.

  1. Infuzija veidui. Paruoštas šalavijų antpilas gali būti naudojamas kaip losjono ar toniko priedas, taip pat gali būti naudojamas kompresų ir veido losjonų pavidalu. Norint paruošti šalavijų antpilą, reikia 3 valgomuosius šaukštus sausų žaliavų užpilti stikline verdančio vandens ir palikti termose 2 valandas. Gautą antpilą reikia atvėsinti, perkošti, įdėti į šaldytuvą ir naudoti pagal poreikį. Iš šio užpilo galite pasidaryti kosmetinius kubelius – supilstykite į formeles ir dėkite į šaldiklį, o ryte ir vakare nuvalykite jais veidą.
  2. Nuoviras. Šalavijų nuoviras efektyviai veikia veido odą, ją jaunina ir tonizuoja. Norėdami jį paruošti, tris šaukštus šalavijų užpilkite verdančiu vandeniu ir dar 15 minučių virkite ant silpnos ugnies. Gautas produktas turi būti atvėsintas, filtruojamas ir plaunamas juo kartą per dieną.

Gamtoje yra daug vaistinių augalų, kurie gali būti efektyviai naudojami kosmetikos tikslais. Svarbiausia tai padaryti teisingai, kad naudojamas augalas nepakenktų, o duotų maksimalią naudą.